Polski English Deutsch Rusisch Swedish Norway
Hotel SPA Faltom
REZERWACJA ON-LINE TANIEJ
Arrival date:
Nights:
Poznaj Trójmiasto i okolice

Poznaj Trójmiasto i okolice

Pobyt w naszym hotelu to możliwość poznania Trójmiasta i okolic regionu kaszubskiego.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia kilku ciekawych miejsc, które z pewnością urozmaicą wypoczynek.

RUMIA / REDA

Dzień 1 - Jeśli mają Państwo zaległości w repertuarze kinowym, można to teraz nadrobić. Po filmie proponujemy odwiedziny JumpCity - świetna zabawa nie tylko dla dzieci i młodzieży. Tuż obok znajduje się Park Powrotu do Przeszłości, a w nim między innymi lemury, ogromne figury dinozaurów, osada rycerska czy strefa plażowa - miejsce na spacer, zabawę, obcowanie z przyrodą i zwierzętami - powód do radości dla dzieci i rodziców.

Multikino 1 km od Hotelu w Centrum Handlowym Galeria Rumia, ul. Sobieskiego 14 A.

Aktualny repertuar: https://multikino.pl/repertuar/rumia

 

 

JumpCity w Rumi - 3 km od Hotelu w Centrum Handlowym Auchan, Rumia, ul. Grunwaldzka 108

Szczegóły na stronie internetowej: https://rumia.jumpcity.pl/

 

Lemur Park w Rumi - 2,4 km od Hotelu - ul. Kosynierów 74b, czynny maj - wrzesień.

Strona internetowa: https://www.lemur-park.pl/

 

Dzień 2 - O tej atrakcji nie można zapomnieć i najlepiej przeznaczyć na nią cały dzień  - bezpieczna zabawa w towarzystwie rekinów tylko tam - Aquapark Reda.

Aquapark z rekinami 4 km od Hotelu - Reda, ul. Morska 5
Jedyny Aquapark z rekinami w Polsce! https://www.aquaparkreda.pl/


Papugarnia 4 km od Hotelu - Reda, ul. Morska 5, budynek Aquaparku 

Szczegóły na stronie: https://www.aquaparkreda.pl/papugarnia

Gadoland 4 hm od Hotelu Reda, ul. Morska 5, budynek Aquaparku. Egzotyczne zwierzęta z całego świata w zasięgu ręki!

Szczegóły na stronie: https://www.aquaparkreda.pl/gadoland

 

GDYNIA

Dzień 3 -  zapraszamy do Gdyni - jeśli wybiorą Państwo Eksperyment - tu również należy poświęcić dużo czasu. Zabawa połączona z nauką dla dzieci, dla dzieci,  ale także dla dorosłych gwarantowana. 

Centrum Ekperyment to niezapomniane godziny zabawy dla młodych i starszych odkrywców.
Możliwość kupienia biletu on-line:
https://experyment.gdynia.pl/


Dzień 4 -  Pozostajemy w Gdyni - spacer Skwerem do Oceanarium - tam z pewnością należy poszukać rybkę Nemo. Po drodze do Oceanarium będą mieli okazję Państwo podziwiać okręty i statki czekające na zwiedzających. Na deser propoujemy wjazd kolejką na Kamienną Górę.

Akwarium Gdyńskie z ponad 1500 gatunkami zwierząt, rozmieszczonych w 68 różnych ekspozycjach.
Eksponaty obejmują życie morskie z całego świata, jak Australii czy Amazonii.
Szczegóły na stronie: https://akwarium.gdynia.pl/

Skwer Kościuszki to reprezentatywne miejsce Gdyni na skrzyżowaniu ulicy Świętojańskiej i 10 Lutego.
Skwer jest najbardziej charakterystycznym miejscem w tej części miasta, w połowie znajduje się fontanna.
Zapraszamy do spacerów Bulwarem Nadmorskim, biegnącym brzegiem morza.

      

Okręt Wojenny Błyskawica - statek muzeum o bogatej historii.
Dar Pomorza - Centralne Muzeum Morskie gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z żeglugą, okrętownictwem, rybołówstwem.
Muzeum Marynarki Wojennej - muzeum pod „gołym niebem” - helikoptery, armaty, torpedy.
Muzeum Miasta Gdynia gromadzi i przechowuje zabytki od czasów najdawniejszych do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia budowy nowoczesnego portu i miasta w okresie II Rzeczypospolitej.


Kolejka na Kamienną Górę w Gdyni
Kamienna Góra to wzniesienie o wysokości 52 m. z przepięknym widokiem na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską.
Na jeden z najlepszych punktów widokowych w Gdyni można szybko i łatwo wjechać kolejką. Podróż trwa zaledwie 2 minuty.
Dolna stacja kolejki znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, tuż obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wagonik pokonuje trasę długości 96 m i zatrzymuje się bardzo blisko tarasu widokowego. Kolejka może zabrać jednorazowo 12 pasażerów stojących lub 8 siedzących. Wagonik przystosowany jest też do potrzeb osób na wózkach.
Kolejka czynna jest przez cały rok. Od poniedziałku do piątku między 10.00 a 20.00, a w soboty i niedzielę do 22.00.
Przejazd kolejką jest bezpłatny.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo - to 150 gatunków drzew i krzewów. Zajęcia edukacyjne prowadzone są na swieżym powietrzu lub w budynku (kiedy nie ma pogody). Organizowanę są "Ogrodowe Niedziele" - warsztaty prowadzone przez specjalistów z roznych dziedzin np. leśnictwo, botanika. Na terenie znajduje sie rownież plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na ognisko. Wstęp jest bezplatny.

Strona internetowa: https://www.marszewo.edu.pl/witamy


SOPOT

Dzień 5 - Czas na spacer po Sopocie - koniecznym punktem wycieczki jest Molo. Aby zaoszczędzić sobie czasu na poszukiwanie miejsc parkingowych proponujemy dojazd Szybką Koleją Miejską - Recepcja pomoże Państwu i przekaże informacje o godzinach odjazdu pociągu. Bilety zakupić mogą Państwo w kasie lub na stronie internetowej: https://www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/kup-bilet


Molo w Sopocie jest najdłuższym, drewnianym molo, ma 511,50 m długości, w tym 458 m nad Zatoką Gdańską.


 

GDAŃSK

Dzień 6 - Gdańsk to kolejne proponowane miejsce do spędzenia czasu wolnego. Niezapomniane Stare Miasto lub wycieczka do Oliwskiego Zoo - aby skorzystać z obu atrakcji proponujemy rozłożyć zwiedzanie na dwa dni.

Zoo w Gdańsku Oliwie, jedno z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. To atrakcyjne miejsce rekreacji i edukacji,
jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów każdego roku. Strona internetowa: https://zoo.gda.pl/


Stare Miasto w Gdańsku

Uchodzi za jedno z najpiękniejszych w Europie, a nawet na świecie. Posiada na swoim terenie liczne zabytki. Stoi tu wiele pięknych kościołów, m.in. kościół Św.Katarzyny (najstarszy; wybudowany w latach 1227-1239; po 1945 roku został w całości odrestaurowany), Św. Jakuba, Św. Brygidy czy Św. Bartłomieja. Inną ciekawą zabytkową budowlą jest Ratusz Starego Miasta. Budowano go ponad 100 lat (od 1379 do 1492 roku). Posiada 80-metrową wieżą, na której stoi metalowy, złocony posąg króla Zygmunta Augusta. Obecnie mieści się tu Muzeum Historyczne Miasta Gdańska z Wielką Salą Rady oraz Salą Czerwoną, stanowiącą jedno z najbogatszych nowożytnych wnętrz ratuszowych. Warto również zobaczyć Fontannę Neptuna na Długim Targu oraz zwiedzić Mały Młyn i Wielki Młyn, które zostały wybudowane przez Krzyżaków w połowie XIV wieku na kanale Raduni oraz Spichlerz. Na gdańskiej starówce znajdziemy także pomniki: Obrońców Poczty Polskiej oraz króla Jana III Sobieskiego. To tylko część atrakcji turystycznych Starówki w Gdańsku.

Warte odwiedzenia są także oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, czyli:
Spichlerze na Ołowiance, statek "Sołdek”, Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej, który jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.

 

Dzień 7 - Wciąż nie zapominamy o naszych najmłodszych. Może park linowy? Lub spokojniej - Park Miniatur i Gigantów, a także farma Strusi? - czekają na Państwa !!

OKOLICE TRÓJMIASTA

Park Linowy Faltom - Nowy Dwór Wejherowski 18 - 15 km od Hotelu Faltom
Park o długości 370 metrów z 29-cioma przeszkodami. Część z nich biegnie bezposrednio nad stawem.
Zapraszamy na dzień pełen wrażeń w plenerze!
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i godzin korzystania z Parku Linowego
Kontakt: tel. 58-78-58-178, gastronomia@hotelfaltom.pl, www.hotelfaltom.pl/park-linowyPark Ewolucji 12,7 km od Hotelu - Sławotówko- koło Pucka

Park tematyczny związany z historią ewolucji na Ziemi.
Można tu zobaczyć fascynujące okazy prehistorycznych mieszkańców Ziemi. Batyskaf pozwoli na niezapomnianą podróż na dno oceanu, a na otwartej przestrzeni można ujrzeć Tyranozaura, Stegozaura, Brachiozaura oraz wiele innych wymarłych zwierząt w historii ewolucji.
www.parkewolucji.pl


Kaszubski Park Miniatur 47 km od Hotelu - Mirachowo - Strysza Buda koło Kartuz.
W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Park oprócz walorów estetycznych pełni rolę edukacyjną. www.kaszubskiparkminiatur.plKaszubski Park Gigantów 47 km od Hotelu - Strysza Buda koło Kartuz.
Można tu zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości 40 m., kącik najmłodszych z kulkolandią, potężne ptaki i wiele innych. www.parkgigantow.pl


Farma Strusi 28 km od Hotelu - Kniewo

To miejsce wypoczynku dla dużych i małych. Tutaj spotkasz się oko w oko ze strusiem afrykańskim - największym ptakiem na ziemi. Strusia Farma to również: inne zwierzaki, które można nakarmić i pogłaskać, restauracyjka, w której spróbujesz strusiego udka i ogromnej jajecznicy ze strusiego jaja, sklepik ze strusimi pamiątkami, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, strefy piknikowe z ogniskiem. Zajrzyj na stronę: www.strusie-kniewo.com

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku 57 km od Hotelu

Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. W towarzystwie przewodnika można zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Szczegóły na stronie: https://cepr.pl/

 

Dzień 8 - Czas na wycieczkę w drugą stronę - Kierunek Hel. Przejazd przez Półwysep Helski i występ fok  - niezapomniane wrażenia. Można wybrac się samochodem, ale także statkiem z Centrum Gdyni.

Prom z Gdyni na Hel: https://www.zegluga.pl/rejs-gdynia-hel
 

Fokarium Hel - 62 km od Hotelu www.fokarium.pl

  

 

To tylko niektóre proponowane atrakcje, które z pewnością umilą Państwu czas.
Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku

 


Kontakt
 
I agree on transmission of business information
 

‹ cofnij